صفحه اصلی / اخبار و مقالات تیم تخصصی گجت کمپ / اموزش استفاده از تفنگ بادی فنری

اموزش استفاده از تفنگ بادی فنری

علت نام گذاری این دسته از تفنگ های بادی استفاده از یک فنر قوی در آن هاست.عمدتا تفنگ های فنری تک تیر هستند و ساچمه گذاری به صورت مستقیم در لوله انجام میشود.قدیمی ترین تفنگ بادی فنری موجود مربوط به سال 1580 میلادی است که در موزه استکهلم نگهداری میشود. در گذشته تفنگ های فنری نقش پر رنگی را در مسابقات سالنی ایفا میکردند اما امروزه جای خود را به تفنگ پی سی پی داده اند. قبل از هر چیز با اجزای یک تفنگ بادی فنری خوب آشنا شویم.

 

تفنگ بادی کمرشکن

از لوله ی سلاح به عنوان اهرم برای فشرده کردن فنر استفاده می شود.اگر نکات لازم برای استفاده از این نوع تفنگ فنری رعایت نشود میتواند هزینه های زیادی را در بر داشته باشد چرا که لوله از قسمت های مهم سلاح بوده و از آن جایی که به عنوان اهرم نیز استفاده میشود احتمال آسیب دیدن آن بسیار زیاد است.بعضا کمرشکن ها با مشکل انحراف لوله (تاب گرفتگی) یا آسیب دیدن کپ(قسمتی از لوله که در محل اتصال لوله و تفنگ قرار دارد ) مواجه هستند.

تفنگ بادی زیربازشو و بغل بازشو

در این دو نوع از سلاح بادی یک اهرم در زیر یا بغل سلاح تعبیه شده تا وظیفه مسلح کردن سلاح را که در تفنگ های کمرشکن لوله بر عهده داشت انجام دهند.همانطور که در توضیحات ابتدایی هم ذکر شد این کار معایب و مزایای خود را دارد.از معایب آن میتوان به افزایش وزن سلاح و خطر اسیب دیدن انگشتان دست در قسمت ساچمه گذاری سلاح( این مشکل در تفنگ های امروزی با قفل پیستون تا حدود زیادی رفع شده است) اشاره کرد، از طرفی نیز مزایای با ارزشی هم  در پی دارد مثل افزایش دقت که برای عده زیادی فاکتور مهمی به حساب می آید.

نکات مهم در استفاده از سلاح فنری

موارد زیر میتواند کمکتان کند تا با مشکلات کمتری در کار با فنری ها مواجه شوید.

1-از لوله سلاح در برابر عوامل خارجی مثل ضربه محافظت کنید، چون از بخش های خیلی مهم سلاحتان هست که خسارات زیادی میتواند به دنبال داشته باشد.

2-از اعمال هر گونه فشار بیش اندازه به سلاحتان در هنگام لودینگ خودداری کنید ،ممکن است لول سلاح به مرور تاب بردارد.

3-اگر تخصصی در تعمیر سلاح ندارید حتما با یک متخصص مشورت کنید یا تعمیر را به او بسپارید.

4-ساچمه را به خوبی و کامل در لوله ی سلاح جا بزنید ، زیرا درست جا نخوردن ساچمه باعث دفرمگی آن هنگام بسته شدن سیستم لود می شود و در نهایت به بی دقتی سلاح شما می انجامد.

5-هیچ جسم خارجی را وارد لوله نکنید زیرا ممکن است خارج کردن آن برای شما دشوار باشد و برای تنظیف از وسایل مناسب تنظیف استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در کانال